Expert – specjalista w żywieniu

Karmy z linii Expert od marki Vitapol to profesjonalne mieszanki dostosowane do potrzeb żywieniowych poszczególnych gatunków zwierząt. W ich skład wchodzą różnorodne składniki, od naturalnie suszonych warzyw, owoców oraz bakalii poprzez odpowiednio zbilansowane komponenty poddane procesowi ekstruzji dla uzyskania jak najwyższego stopnia przyswajalności. Dodatek witamin i minerałów wzmacnia udział naturalnych suszy warzyw i owoców dla jeszcze lepszej ich dostępności. Linia Expert to sypkie mieszanki oraz Smakersy z zawieszką hybrydową, która umożliwia zawieszenie Smakersa w pionie i poziomie!

Karmy Expert dla zwierząt wszystkożernych oprócz składników ekstrudowanych z witaminami, uzupełnione są licznymi warzywami, owocami oraz niewielkim dodatkiem orzechów dla jeszcze lepszej smakowitości przy jednoczesnym zwróceniu uwagi na poziom tłuszczu. W mieszankach tych również obecne są ziarna zbóż, które stanowią podstawę żywienia tej grupy gryzoni dla zapewnienia prawidłowych procesów trawienia.

Expert dla zwierząt roślinożernych to przede wszystkim zwrócenie uwagi na odpowiedni poziom włókna surowego, którego zawartość przewyższa udział białka. Każda z karm Expert dla królika, kawii domowej, szynszyli czy też koszatniczki bazuje na ekstrudatach opracowanych indywidualnie dla każdego ze zwierząt. Mieszanki te uzupełniają warzywa i owoce o niskiej kaloryczności i odpowiednich właściwościach.

Expert dla królika i szynszyli to przede wszystkim tymotka, warzywa i owoce ale również składniki, które zbudowane są z długich włókien. Włókna te nie tylko sprzyjają perystaltyce jelit, ale również mają korzystny wpływ na wzmożenie procesów przeżuwania co wiąże się z dbałością o systematyczne ścieranie siekaczy. Dodatkowo, jak wszystkie karmy z tej linii, obecne są liczne zioła, które wzmacniają odporność i usprawniają procesy trawienia, a do tego sprawiają, że karma ma przyjemny, aromatyczny zapach i jest niezwykle smakowita.

null