O nas

Poznajcie nas

NASZA MARKA POWSTAŁA Z MIŁOŚCI DO ZWIERZĄT, Z PASJI DO INNOWACJI, Z POWOŁANIA DO TWORZENIA TEGO CO NAJLEPSZE.

O MARCE

Początek działalności Vitapolu sięga 1992 roku. Marka jest częścią firmy P.W. Hobby, wiodącego producenta i dystrybutora artykułów zoologicznych z siedzibą w Kobylarni niedaleko Bydgoszczy. W ofercie marki Vitapol znajduje się ponad 400 pozycji asortymentowych dla gryzoni, królików, ptaków i kotów. Produkty są dostępne w ponad 65 krajach na całym świecie. Najbardziej rozpoznawalnym produktem wchodzącym w skład portfolio marki są Smakersy, dostępne w ponad 100 smakach wraz z unikalną i opatentowaną zawieszką typu hybryda.

Miłość do zwierząt

Jesteśmy konsekwentni w dążeniu do naszych celów jakimi są: podnoszenie jakości usług czy poszukiwanie nowych, strategicznych partnerów, którzy razem z nami będą dzielić wspólną pasję jaką jest pet business. Wiedza, doświadczenie i wieloletnia praktyka stanowią naszą przewagę konkurencyjną. Te umiejętności pomagają nam w osiągnięciu coraz to nowszych rozwiązań w tworzeniu tego co najlepsze dla zwierząt. Pragniemy zwiększyć świadomość ludzi i umocnić znaczenie zwierząt w naszym świecie.

JAKOŚĆ I BADANIA

Każdy z surowców wykorzystywany w naszych karmach podlega rygorystycznym wymogom jakościowym. Nasi dostawcy posiadają certyfikaty jakościowe, zapewniające najwyższą jakość i trwałość. Dostawcy podlegają stałej kontroli weterynaryjnej, jak i czasami podwójnej kontroli sanitarno-weterynaryjnej. Staramy się eliminować wszelkie składniki nienaturalne jak barwniki i konserwanty z naszych karm. Wykorzystujemy surowce, które podlegają coraz to bardziej nowoczesnym metodom konserwacji (suszenie) dla zapewnienia wysokiej ich jakości i zasobności w witaminy oraz inne cenne składniki pokarmowe. Od 2014 roku posiadamy certyfikat Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2008.

Produkcja

Unikalność naszych wyrobów opiera się na ręcznej produkcji. Nasz główny produkt – Smakers jest w ponad 80% wykonywany ręcznie. Proces produkcji karm kontrolowany jest na każdym etapie przez Dział Kontroli Jakości, od przyjęcia surowca, przygotowania według ściśle określonych receptur, po proces pakowania jak i sposób magazynowania. Dzięki wykorzystaniu metody pakownia w atmosferze ochronnej zapewniamy naszym produktom wydłużony okres przydatności przy zachowaniu jakości składników co najmniej dwa lata od daty produkcji.

Sprzedaż krajowa, eksport

Nasza szeroka oferta karm dla zwierząt pozwala nam na zdobywanie nowych rynków na całym świecie. Produkty marki Vitapol sprzedajemy do ponad 68 krajów. Stale rozwijamy naszą sieć sprzedaży zarówno na rynku odbiorców hurtowych jak i detalicznych. Nasi specjaliści wciąż pracują nad nowymi, doskonalszymi produktami, odpowiednio zbilansowanymi oraz zaspokajającymi potrzeby zwierząt. Z kolei 27 przedstawicieli handlowych czuwa nad tym, abyście mogli Państwo sięgać po produkty marki Vitapol w niemal każdym sklepie zoologicznym w Polsce. Każdego roku bierzemy udział w największych branżowych targach w kraju i na świecie.