Pet Expo 2022 – relacja z targów

Za nami druga edycja największych międzynarodowych targów zoologicznych odbywających się na terenie naszego kraju. W dniach 16-18 września Bydgoszcz gościła blisko 200 firm pragnących przedstawić swoim klientom najnowszą ofertę handlową. Targi pierwotnie miały odbyć się w 2021 roku, jednak zostały przełożone o kolejne 12 miesięcy z powodu pandemii COVID-19. Była to zatem pierwsza tak znaczna okazja do spotkania się producentów, dystrybutorów, hurtowników i właścicieli sklepów z różnych stron świata w Polsce, co stanowi pozytywny asumpt do powrotu do normalności po pandemii.

Nasze stoisko w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym utrzymane było w klimacie natury, nawiązując do nowości produktowych, które pojawiły się niedawno w ofercie marki Vitapol. Zaprezentowaliśmy wszystkim gościom nasze najnowsze propozycje produktowe dla gryzoni i królików pod postacią linii Vita Herbal. Dla ptaków przygotowaliśmy bardzo dobrze przyjętą przez Pet Business linię Vita Line. Szczególną uwagę klientów przyciągnęły nasze nowości w postaci karmy pełnoporcjowej Vita Herbal w wiaderkach, folii i workach, a także Smakersy z tej samej serii. Miłośnicy gryzoni i królików byli również pod wrażeniem różnorodności naturalnych przysmaków Vita Herbal. Z kolei fani ptaków najwięcej czasu poświęcali nowościom produktowym linii Vita Herbal w postaci suplementów diety oraz przysmaków.

Firma P.W. Hobby Piotr Matuszewski otrzymała dofinansowanie w ramach Umowy nr UPG/2/G/2020/009/067 dla projektu grantowego „Fundusz Eksportowy – granty dla MŚP z województwa kujawsko-pomorskiego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Osi priorytetowej 1. Wzmocnienie innowacyjności i konkurencyjności gospodarki regionu Działania 1.5 Opracowanie i wdrażanie nowych modeli biznesowych dla MPŚ, Poddziałania 1.5.3 Wsparcie procesu umiędzynarodowienia przedsiębiorstw RPO WK-P 2014-2020.